Заощаджуйте добрива правильно!

Практичний досвід господарств з Чернігівської області свідчить про переваги використання сучасних сільськогосподарських машин від KUHN

Розвиток аграрних технологій у світі свідчить про нові можливості та нові виклики для всіх виробників сільськогосподарської продукції. Сьогодні потрібно не лише використовувати сучасний посівний матеріал, добрива, пестициди, а й правильно і вчасно їх застосовувати на власних полях. Відповідно важливим інструментом для отримання прибутку є потужна і продуктивна сільськогосподарська техніка, що дозволяє працювати у складних агрокліматичних умовах. Такими машинами для господарств з Полісся стали нові агрегати від KUHN. Ось що нам розповів керівник одного із господарств у своїх коментарях.

AXIS 40.2 M-EMC_1.jpg

Господарство «АгроСтарт Україна» у 2020 році придбало та використовувало кілька моделей сільськогосподарської техніки KUHN, зокрема, повністю призначений для роботи з елементами точного землеробства KUHN Axis EMC. Зі слів керівника господарства Василя Рубана, маючи в обробітку 2000 гектарів посівів, придбали дві моделі розкидач мінеральних добрив KUHN Axis EMC та причіпний обприскувач KUHN LEXIS. Основні сільськогосподарські культури – озима пшениця, картопля, кукурудза, соя, соняшник та ріпак. Розкидач мінеральних добрив використовується разом з бункером-перевантажувачем для внесення приблизно 10 т добрив. Відпрацьовано наступну схему роботи: спочатку на господарському дворі завантажують бункер-перевантажувач і потім разом з розкидачем виїздять у поле, де відбувається диференційоване внесення добрив. Для роботи в господарстві використовують карти завдань, що дозволяє диференційовано вносити різні види добрив. Наприклад, на картоплі завдяки KUHN Axis EMC оперативно і якісно внесли п’ять різних видів добрив у кілька проходів.

AXIS 40.2 M-EMC_2.jpg

Загалом за 2020 рік, за свідченнями керівника господарства, KUHN Axis EMC продуктивно відпрацював польовий сезон, забезпечивши внесення добрив на окремих полях по 3-5 разів, що сумарно склало близько 4500 гектарів полів.

Ігор Чабарай генеральний менеджер ТЕХ-К:

KUHN Axis EMC – машина для точного землеробства. «EMC» – це система зважування, яка контролює подачу добрив на кожну сторону окремо. При забиванні система миттєво реагує максимальним відкриттям заслонки, грудка проходить і система знову повертається до заданої норми. Звісно, що передбачена робота по точному землеробству з картами полів. Агрегат розуміє, з якої причини виникла перешкода і повідомляє про це оператора. Розкидач обладнано системою VARISPREAD PRO – безступеневе відключення, що дозволяє уникати перекриття добрив при розкиданні. 

AXIS 40.2 M-EMC_4.jpg

Також має систему OPTIPOINT – під час входження на поле і виходу з нього машина розуміє, де відкривати/закривати заслінки для розкидання добрив, щоб уникнути перекриття площі внесення. Вона вираховує точки відкривання/закривання вихідних отворів для кожної робочої ширини та виду добрива. Фактично завдяки цим рішенням максимально зменшується вплив людського фактору, коли людина помиляється і робить перевитрати добрив.

AXIS 40.2 M-EMC_3.jpg

 Агрегат працює за картами полів та завдань, що дає змогу вносити добрива диференційовано. Також на машині установлено додаткову систему регулювання внесення добрив на краю поля TeleMat. Це додаткове обладнання дає змогу якісно працювати вздовж доріг, лісопосадок, на межах полів, не забруднюючи навколишнє середовище та економити затрати клієнта. Важливим є використання системи ISOBUS. Маючи власний монітор, систему навігації та відповідні ліцензії, розкидач може працювати без проблем навіть з трактором МТЗ.

AIKo

Читайте також

Обприскувач METRIS 4102 AUTOSPRAY  на голову вище та технологічніше ніж інші моделі.
25 Апреля 2024
Обприскувач METRIS 4102 AUTOSPRAY на голову вище та технологічніше ніж інші моделі.
Досвід використання техніки KUHN в Франції
24 Марта 2024
Досвід використання техніки KUHN в Франції
Причіпний обприскувач METRIS 4102 AUTOSPRAY
19 Февраля 2024
Причіпний обприскувач METRIS 4102 AUTOSPRAY