Точне землеробство

AIKo

Новинки

Назад
Вперед

Зміни клімату і зростання собівартості сільськогосподарської продукції стимулюють аграрну галузь до пошуку інноваційних підходів для підвищення врожайності культур. Особливий потенціал для збільшення ефективності сільського господарства має точне землеробство.

ЩО ТАКЕ ТОЧНЕ ЗЕМЛЕРОБСТВО?

Точне землеробство — це автоматизація всіх етапів сільськогосподарського виробництва для збільшення його ефективності шляхом оптимізації витрат ресурсів.

Інноваційні комп'ютерні і супутникові технології дозволяють визначити об'єктивні потреби культур у добривах або волозі, а також задовольнити їх з максимальною точністю і раціональним використанням ресурсів.

ТЕХНОЛОГІЯ ТОЧНОГО ЗЕМЛЕРОБСТВА ЯК ІНСТРУМЕНТ ОПТИМІЗАЦІЇ

Точне землеробство в Україні і за кордоном дозволяє оптимізувати способи контролю над усіма етапами виробництва: від підготовки ґрунту до висадки насіння до збору врожаю. Систематизована робота датчиків і навігаційних систем дає можливість максимально точно визначати потреби окремих ділянок поля у додатковій волозі чи добривах, а також проводити аналіз зрілості продуктів для своєчасного збору врожаю.

Точне землеробство як інструмент раціоналізації забезпечує істотну економію матеріальних ресурсів (посівного матеріалу, води, добрив, засобів захисту рослин, палива), а також зниження впливу людського фактору на якість посіву, обприскування, поливу.

ПРИНЦИП РОБОТИ СИСТЕМИ ТОЧНОГО ЗЕМЛЕРОБСТВА

Точне землеробство базується на використанні деталізованих по ділянках і характеристикам карт польових угідь. При розробці таких карт враховується рівень вологості і хімічний склад ґрунту, кількість сонячного опромінення, характер вітрів, кут нахилу поверхні, наявність лісових масивів, водних ресурсів, підприємств. І чим більше задіяно критеріїв оцінки і докладніше складена карта, тим ефективніше буде застосування нових технологій.

При складанні карт використовуються фотографії з супутників, проби ґрунту, загальний аналіз окремо взятої ділянки. На основі отриманої інформації складаються точні рекомендації щодо необхідної кількості насіння, води, добрив. Цю інформацію в електронному вигляді вносять у дисплей сільськогосподарської техніки і задають нові параметри її подальшої роботи. Дотримуючись супутникової навігації і з урахуванням завантаженої інформації, машини автоматично дозують кількість насіння, добрив або хімії згідно з картами приписів.

Система паралельного водіння

Концепція точного землеробства передбачає використання ряду інноваційних технологій, особливе місце серед яких займає паралельне водіння — рух сільськогосподарської техніки по GPS-сигналу. Потреба у ньому пояснюється швидкою рентабельністю вкладів і технологічною простотою впровадження.

Головним завданням паралельного водіння є зменшення площі ділянок, які обробляються двічі або не обробляються зовсім. Чітке дотримання GPS-координат також сприяє скороченню ширини смуги розвороту і довжини холостого ходу. У результаті паралельне водіння дозволяє заощадити до 20% витрат насіння, палива і добрив.

Крім цього система паралельного водіння дозволяє позбутися від перекриттів під час обприскування, обробки ґрунту, посіву. Згідно зі статистикою, від 5% до 15% поля під час обробки хімікатами піддається повторному обприскуванню. Внаслідок підвищеної токсичності знижується якість продукції і, що важливо, втрачається частина прибутку. Використання GPS-сигналу дозволяє ефективно вирішити дану проблему і мінімізувати повторну обробку посівів.

Інші популярні технології точного землеробства

  1. GPS-моніторинг. Паралельне водіння, дотримання чіткої траєкторії під час нічних робіт, повний контроль над переміщенням техніки — необхідність практично для всіх сільськогосподарських машин сьогодні.

  2. Іригаційні системи. Автоматизовані системи поливу істотно економлять воду, зволожуючи лише ті ділянки, які дійсно потребують додаткової вологи. Такий підхід набагато ефективніше, ніж полив всього поля згідно з графіком.

  3. Датчики. Бездротові датчики, розміщені як на полях, так і на техніці дозволяють контролювати багато показників: вологість ґрунту, стан посівів, необхідність внесення добрив, наявність хвороб або комах. Віддалений контроль істотно заощаджує час і ресурси аграріїв, а також дозволяє оперативно реагувати на раптові зміни показників.

  4. Мобільні пристрої. Смартфони, планшети та інші гаджети зі встановленими додатками дозволяють віддалено проводити діагностику поля, виконувати моніторинг найважливіших показників, усувати несправності.

  5. Роботизація. Дрони, роботи і керована техніка активно використовується на всіх етапах виробництва.

Переваги точного землеробства

Точне землеробство — це інноваційна концепція роботи аграрної сфери, серед переваг якої:

  • автоматизація технічних процесів на фермі;

  • оптимізація витрат сировини і матеріалів;

  • підвищення врожайності на одиницю площі поля;

  • зменшення рівня залежності врожаю від погодних факторів;

  • максимальна реалізація генетичного потенціалу рослин.

Адаптація технології точного землеробства

Адаптація сільського господарства до інновацій передбачає не тільки закупівлю відповідного обладнання для точного землеробства, а й його професійне налаштування, а також навчання працівників. Консервативні фермери не завжди роблять вибір на користь інновацій, вважаючи, що стабільність і досвід краще нових технологій. При цьому результати світових досліджень показали, що майбутнє за точним землеробством. І впровадження цієї концепції на сільськогосподарському підприємстві дозволить отримати ряд переваг серед конкурентів.

Інвестиції та окупність

Новітні технології точного землеробства вимагають чималих інвестицій, це найчастіше і стає основною проблемою для аграріїв. Впроваджуючи точне землеробство, купити всю необхідну техніку відразу буває накладно. При обмеженому бюджеті замість дорогого комплексу варто обрати інший підхід — поступову закупівлю обладнання та застосування технологій поетапного зниження ризиків.

ПЕРЕВАГИ ЗАМОВЛЕННЯ У «АІКо»

Компанія «АІКО» співпрацює з фермерськими господарствами по всій Україні, впроваджуючи точне землеробство в Києві та інших регіонах. Професіоналізм і індивідуальний підхід до кожного замовлення — головні переваги нашої компанії. Ми допоможемо обрати обладнання саме для вас з огляду на поставлені завдання і потенціал вашого підприємства. Це забезпечить максимальну ефективність автоматизації виробництва і швидку рентабельність витрат.

Точне землеробство — це інтенсивне збільшення ефективності роботи сільськогосподарських підприємств, незамінне у тому випадку, коли всі екстенсивні методи вже відпрацьовані. Використання інформаційно-комп'ютерних технологій та роботизація дозволяють оптимізувати виробництво і в повній мірі розкрити його потенціал.