Мінерально-точні можливості сучасних машин. Розкидач KUHN AXIS

Завдяки використанню сучасних цифрових платформ та нових розробок провідні виробники розкидачів твердих добрив створили нові високо продуктивні машини.

Розкидачі KUHN AXIS адаптовані для точного внесення міндобрив на високій робочій швидкості у полях. Нині вони використовують технологію електронного дозування EMC, що вимірює крутний момент кожного розподільного диска розкидача і визначає кількість та вагу добрив, що розкидає певний диск. Незалежно від норми внесення ризик забивання отворів невеликий, тому що навіть за низького потоку добрив, що подаються на диск, електроніка автоматично відкриває дозувальну заслінку, при цьому контролюючи швидкість спорожнення кожної секції бункера.

AXIS 40.2 M-EMC_1.jpg

Технологія EMC розраховує норму внесення добрив на основі співвідношення крутного моменту диска-розкидача та швидкості витрати добрив, вимірюючи його в одиниці маси на одиницю часу. Необхідною особливістю ЕМС є те, що функція не залежить від типу добрив, розміру та щільності гранул. EMC безперервно контролює та коригує ступінь відкривання або звуження отвору для забезпечення максимальної точності. Вона залежить від запрограмованої норми внесення, максимально точно розраховуючи потрібні витрати добрив і крутний момент. Система має спеціальний датчик у безперервному режимі вимірювання показника крутного моменту. Коли потік гранул на одному із дисків зменшується або стає потужнішим, система автоматично регулює відкриття вихідного отвору. При цьому безперервно контролюється дозування на обох дисках розкидача, унеможливлюючи ризик забивання отворів.

Головним мозковим центром розкидачів мінеральних добрив КУН АКСІС є ISOBUS-термінал CCI 200, розрахований на агрегатування з тракторами і додатковим обладнанням усіх відомих світових виробників. У системі управління розкидачем застосовані, насамперед, унікальні рішення KUHN, що відповідають за автоматизоване відключення/включення секцій на краях полів і на розворотах. Це – системи OPTIPOINT і VARISPREAD.

AXIS - CCI terminal - 1.png

ISOBUS-термінал CCI 200. Система OPTIPOINT розраховує ступінь відкриття і моменти закриття кожного вихідного отвору залежно від робочої ширини для будь-якого типу добрива, незалежно від форми, розміру і щільності гранул. Система VARISPREAD відповідає за такі завдання: автоматичне регулювання робочої ширини розкидання на ділянках неправильної форми; підтримка оптимальної ефективності розкидання; забезпечення заданої витрати добрив шляхом регулювання ступеня відкривання вихідного отвору.

Screenshot_5.jpg

На крайніх ділянках поля система VARISPREAD автоматично відкриває і закриває вихідні отвори у найсприятливіший момент, розрахований системою OPTIPOINT.

Створення карт для диференційованого внесення міндобрив потребує окремого обговорення. Якщо правильно визначені дані за окремими елементами живлення, то господарство може одночасно заощадити значні ресурси завдяки зниженню норм внесення окремих елементів та підвищити врожайність урожаю шляхом внесення потрібних елементів живлення у запланованій кількості. При цьому економія коштів може становити 5–10% загальної вартості добрив і більше. 

Screenshot_1.jpg

Наголосимо, що диференційоване розподілення добрив фактично є елементом максимально якісної роботи в точному землеробстві, тому потребує дотримання обов’язкових умов. Одна — технічна і технологічна підтримка з боку виробника і дилерської компанії, які мають вагомі напрацювання в галузі точного землеробства. Інша — потрібно використовувати ті моделі техніки, які відповідають наведеним вище умовам: одночасна висока продуктивність роботи й орієнтування на точне внесення.

    

AIKo

Читайте також

Обприскувач METRIS 4102 AUTOSPRAY  на голову вище та технологічніше ніж інші моделі.
25 Апреля 2024
Обприскувач METRIS 4102 AUTOSPRAY на голову вище та технологічніше ніж інші моделі.
Досвід використання техніки KUHN в Франції
24 Марта 2024
Досвід використання техніки KUHN в Франції
Причіпний обприскувач METRIS 4102 AUTOSPRAY
19 Февраля 2024
Причіпний обприскувач METRIS 4102 AUTOSPRAY