Незабаром сівба озимих

Через дефіцит коштів невеликим господарствам значно важче знайти оптимальну для їх умов зернову сівалку.

31232131.jpg

Олександр Васильченко

Вимоги до зернових сівалок з року в рік стають жорсткішими. Аграрії намагаються отримати від цих агрегатів більшої точності, яка поступово доходить рівня просапних сівалок. Однак пошук відповідного агрегату ускладнюється через бажання знайти оптимальне співвідношення ціни і якості. Особливо актуальним це є для фермерів із невеликим земельним банком, коли фінансова сторона питання має велике значення. Ми поспілкувались з головним агрономом ТОВ «Гор-Агро» Сергієм Шевчуком, який поділився власним досвідом у вирішенні даного питання.

Підприємство «Гор-Агро» має в обробітку до 2000 га, на яких вирощують усі основні сільськогосподарські культури. Коли прийшов час оновлювати сівалку для зернових культур, розглядали кілька різних варіантів, вітчизняних та закордонних виробників. Після ретельного вивчення їх роботи вирішили зупинитись на пропозиції компанії ТЕХ-К і придбали посівний комплекс KUHN Espro 6000. За словами Сергія Шевчука вони поїздили по сусідах і подивились, як ця сівалка в них працює, послухали відгуки реальних користувачів, і це стало вирішальним чинником. До того ж дилер запропонував розрахуватись частинами, а не одразу, що також було позитивним моментом.

Без им3е31ни-1.jpg

Агрегат одразу запустили у роботу, і вже 3 роки він працює без жодних нарікань. Ним сіють озиму пшеницю, ячмінь, сою і ріпак. Щорічне навантаження складає 850-900 га в залежності від структури посівів. Продуктивність посівного комплексу в середньому складає 50 га за 8-годинний робочий день, за умови завантаження матеріалів з біг бегів. Агрегат однаково добре працює з різними культурами і точно витримує норму висіву від 2,3-2,5 к/га ріпаку до 250-280 кг/га пшениці. Налаштовується норма досить просто, і комп'ютер витримує її протягом усього періоду роботи із конкретним насінням.

Посівний комплекс агрегатується з трактором Case IH потужністю 260 к.с. У господарстві досить рівні поля, місцевість також рівнинна, тож не виникає моментів, коли трактор не може потягнути агрегат. Робоча швидкість складає близько 8 км/год, і цього цілком вистачає для нормальної роботи дискової секції, яка виконує передпосівну підготовку ґрунту.

Без име31ни-1.jpg

Витрати палива залежать від умов у полі, а також завантаження самого агрегату. Наприклад, коли сіють зернові культури, і в бункер завантажують кілька тонн посівного матеріалу, опір збільшується й витрати палива зростають. Коли сіють ріпак, витрати палива скорочуються. В середньому виходить 8-10 л/га, що з урахуванням роботи дискової секції є досить прийнятним результатом.

Обслуговування агрегату спочатку виконував дилер – у межах гарантійного терміну. Потім стали робити це самостійно. До серйозних ремонтів поки що справа не дійшла. Довелось замінити декілька підшипників на робочих органах дискової секції і на сошниках. Також замінили кілька хомутів на насіннєпроводах. Знос робочих органів, чистиків та інших деталей поки що прийнятний. Як запевнив головний агроном підприємства, агрегат взагалі ще не потребував особливої уваги, і робота з ним викликає виключно позитивні емоції. До того ж якість сівби, яку він демонструє, знаходиться на найвищому рівні. Насіння розташовується у рядках рівномірно, глибина закладання насінини однакова по усій ширині захвату. Відповідно сходи з'являються в один час, що позитивно впливає на урожайність.

Джерело: AgroTimes

AIKo

Читайте також

Обприскувач METRIS 4102 AUTOSPRAY  на голову вище та технологічніше ніж інші моделі.
25 Апреля 2024
Обприскувач METRIS 4102 AUTOSPRAY на голову вище та технологічніше ніж інші моделі.
Досвід використання техніки KUHN в Франції
24 Марта 2024
Досвід використання техніки KUHN в Франції
Причіпний обприскувач METRIS 4102 AUTOSPRAY
19 Февраля 2024
Причіпний обприскувач METRIS 4102 AUTOSPRAY