Вибір плуга визначає якість основного обробітку ґрунту і його собівартість

Без имени212-2.jpg

Вибір плуга визначає якість основного обробітку ґрунту і його собівартість

Коли виробник надає характеристики своєї техніки, важко оцінити, як вона працюватиме в реальних умовах. Щодо ґрунтообробної техніки це набуває ще більшого сенсу через великі розбіжності в характеристиках ґрунтів. Тож ми звернулися до самих аграріїв, аби вони нам розповіли, як у них працюють плуги KUHN MultiLeader. Ці агрегати в останній час набули досить значного поширення в Україні, тож саме про них ми й вирішили зробити коротке опитування.

Степан Гуменюк, директор ФГ «Катюша» з Херсонщини, розповів, що коли 2019 року купували трактор Fendt 936 Vario, вирішили відразу придбати й плуг. Спочатку поїздили по сусідніх господарствах, щоб подивитись, чим орють і як ці знаряддя себе показали в експлуатації. Побачили, що плуги KUHN Multi-Leader забезпечують високу якість оранки, і в експлуатації показують себе надійними. Тож зупинили свій вибір саме на цій моделі.

Плуг агрегатували з трактором Fendt 936 Vario і Claas такої самої потужності. Порівняння витрат пального було на користь Fendt, тому з плугом працював здебільшого саме цей трактор. Експлуатація плуга показала, що за ретельного налаштування він забезпечує таку якісну оранку, що після нього не потрібна додаткова культивація для вирівнювання поверхні поля. Достатньо пройти боронами, закрити вологу, і можна сіяти. Через рік підприємство придбало ще один трактор Fendt 936 Vario, і разом із ним узяли ще один плуг KUHN MultiLeader — чим не підтвердження високого рівня цього агрегата?

Олександр Бастун, головний інженер ТОВ «Світильнянське», що на Київщині, поділився досвідом експлуатації протягом чотирьох років двох плугів KUHN Multi-Leader протягом. Він розповів, що ці агрегати є надійними, і до них практично немає жодних претензій. Єдиним недоліком, що було виявлено за весь строк роботи, це невеликий термін експлуатації підшипників у ступиці опорного колеса. Однак виробник уже усунув цю проблему, тому на плугах 2021 року випуску встановлено модернізовану ступицю.

Щодо робочих органів, то на важких суглинках вони працюють досить довго. Пробували ставити замінники різної якості й побачили, що навіть дорогі «ходять» менше. Дешеві взагалі стираються дуже швидко, тож немає сенсу витрачати на них час. Краще купувати оригінальні деталі й знати, що вони відпрацюють необхідну кількість гектарів.

Без имени2112-2.jpg

«Загалом плугами Multi-Leader ми задоволені.»

Агрономам подобається якість оранки — після них практично немає гребенистості. Звісно, багато залежить від стану ґрунту, але рівномірність обробітку спостерігається за будьяких умов. Зі свого боку можу сказати, що гідравліка працює добре, механічні частини також не викликають питань. Був сезон, коли один плуг обробив 1500 га, і жодних зауважень до нього не було.

Один плуг спочатку працював із трактором Challenger 665C, але потужності дещо бракувало. Пізніше придбали Fendt 1038 Vario, що дало змогу збільшити до максимуму ширину захвату корпусів, і, відповідно, продуктивність оранки помітно зросла — за 10 год встигали обробити 30 га. Інший плуг працює з трактором Massey Feruson 8690 потужністю 340 к. с. Витрати пального становлять близько 15 л/га, але можуть коливатися залежно від умов.

Джерело: Agro Times https://agrotimes.ua/article/kuhn-multileader-osoblyva-oranka/

AIKo

Читайте також

Multi-Leader XT: Новий стандарт ефективності для великих господарств
12 Июля 2024
Multi-Leader XT: Новий стандарт ефективності для великих господарств
MULTI MASTER 123 від KUHN – для середніх господарств
18 Июня 2024
MULTI MASTER 123 від KUHN – для середніх господарств
Косарка-плющилка FC 3561
28 Мая 2024
Косарка-плющилка FC 3561