Чим вразив прес-підбирач KUHN VB 3155?

Чим вразив прес-підбирач KUHN VB 3155?

ПОА "УКРАЇНА", в Переяслав-Хмельницький р-н, почала робити свої перші кроки в тваринництві зовсім недавно. Агропідприємство налічує 800 голів для вигодовування та 380 голів дійного стада отримуючи щодня 11 тон молока.

Керівництво компанії дуже прискіпливо ставиться до вибору сільгосптехніки. Головний інженер перед тим як придбати черговий агрегат відвідував заводи виробники в Європі, для того щоб переконатись у якості агрегатів.

В останні роки на вибір суттєво впливає демонстрація техніки. Потрібно побачити, з яким трактором ЇЇ можна агрегатувати, перевірити габарити, побачити чи не складно розібратись з управлінням техніки механізаторам та взагалі подивитись чи вона припадає до двору!

 Про те як обирають техніку, на що звертають увагу в першу чергу ми дізнались у головного інженера ПОА "УКРАЇНА" Івана Володимировича Надід.

VB_3155.jpg

По яким критеріям ви обираєте сільгосптехніку для вашого господарства?

В першу чергу для нас є пріоритетом – надійність. Мабуть всі без виключення хотіли би отримати техніку, яка не потребувала ремонту та з низькими експлуатаційними витратами. А ще для нас важливо доступність запчастин, їх вартість та сервісне обслуговування.

Мабуть всі дилери приїжджають до вас і запевняють в надійності техніки. Як розібратись в такому потоці інформації?

Є така гарна річ як демопоказ. До нас привозять техніку, ми її тестуємо та відразу видно підходить вона нам чи ні.

Наприклад, прес-підбирач KUHN VB 3155 до нас привезли і ми його відразу випробували на люцерні. Пресувати солому може кожен прес, а нам потрібно було подивитись на щільність, вагу тюка на швидкість роботи. Нас повністю задовільнила робота і ми і досі вважаємо, що це один з найкращих пресів для сінажу.

А на що ви ще звернули увагу при демопоказі?

Ми запустили в поле відразу два преса, італійський який у нас вже працював і КУН.

Відразу наші механізатори звернули увагу на розподільчі вали, які після захвату маси розподіляють її рівномірно, це дозволяє робити рівномірний тюк, а їхати можна швидше і по прямій. Для того щоб вийшов рівномірний тюк на італійському пресі, механізатору доводиться їхати петляючи, це вносить свої незручності.

Скільки років ви працюєте на цьому пресі?

Цей прес-підбирач у нас відпрацював два сезони і поки що у нас немає жодного нарікання.

А цінова політика вас повністю влаштувала?

Ми провели попередній аналіз і зрозуміли, що в цьому пресі відповідає ціна якості. Це не найдорожчий прес, але і не самий дешевий.

VB_3155_2.jpg

Чому ви зупинились на камері пресування змінного типу (з ременями) а не на фіксованій ( з роликами)?

Ми працюємо з сінажом, нам потрібно регулювати щільність тюка, а в цьому варіанті ми можемо самі задавати які нам потрібні значення, а ще у нас є вимоги щоб тюк важив не більше ніж 800 кг. Це потрібно для якісної консервації.

Як ви обмотуєте тюки? У вас є обмотчик, який працює з пресом?

Ми всі тюки обмотуємо на ленточному обмотчику на фермі. Для того щоб ми не втратили якість сінажу, у нас є дві години з моменту тюкування до консервації.

Раніше ми привозили обмотчик на поле, але це не дуже зручно, плівка може розірватись, або пробитись стерниною, тому нам зручніше робити обмотування безпосередньо біля місця складування.

Скільки за сезон ви опрацьовуєте сінажу?

Для сінажу ми тюкуємо люцерну, під неї ми виділили 5 га землі. В рік у нас при гарному поливі виходить 3-4 укоса. В перспективних планах у нас закладка посівів на сінаж тритикал та жито, але поки що з цими культурами ми робимо сінаж в ямах.

А який сінаж краще в тюках чи з сінажних ям?

Ми здавали на аналіз і переконались, що поживних речовин в сінажу який зберігається в тюках набагато більше. Це суттєво збільшує надої. На даний момент ми отримуємо до 11 тон молока в день.

 А який диаметр ваших тюків?

Прес KUHN VB 3155, дозволяє робити тюки діаметром 1м 60, але ми робимо тюки 1м 20см. Нам так зручніше по логістиці та складуванню.

Ви подрібнюєте масу яку тюкуєте?

Так ми включаємо ножі для подрібнення.

ПОА УКРАЇНА,.jpg

Ви заготовляєте тільки сінаж чи і сіно і солому теж?

Окрім сінажу ми ще заготовлюємо солому, вона йде на підстилку та в корма. В минулому році ми заготовили майже 7 тис. тюків соломи.

Яка технологія заготівлі сінажу?

Спочатку ми дивимось по висоті маси. Якщо вже рослина дозріла, то в першу чергу йде роторна косарка, потім ворушилками розворушуємо, коли маса досягає 45% вологості ми починаємо валкувати і потім пресувати.

Ви використовуєте консерванти?

Так, звичайно, ми ставимо на прес форсунки і розприскуємо консервант безпосередньо на масу

 А чим ви перевозите тюки з поля?

У нас є дві машини одна може вмістити 28 тюків а на іншу можна завантажити 32 тюки.

Скільки часу може зберігатись сінаж в тюках?

У нас є тюки які зберігались до двох років, але ми все використовуємо за рік. Ми користуємось послугами консультаційної компанії, яка проводить постійно лабораторні дослідження, для того щоб ми були впевненні в якості корму.

Скільки потрібно кінських сил для якісної роботи преса?

Цьому пресу достатньо 80 к.с. він легко може працювати з МТЗ, але ми агрегатуємо з John Deere 150 к.с. По перше ми купили цей трактор не тільки для пресування, а він у нас виконує ґрунтообробні роботи, а по других набагато комфортніше механізатору працювати з таким трактором ніж з МТЗ. А комфорт це збільшення продуктивності.

 VB_3155_1.jpg

 

Додаткова технічна інформація, щодо прес-підбирачів KUHN VB серії 3100

Прес-підбирачі KUHN серії 3100 мають змінну камеру (діаметр тюка від 0,8-1,85м) . Вони можуть працювати з сухими матеріалами, наприклад сіном, соломою або з зеленою масою силосом. Мають інтегральний ротор – швидка та рівномірна подача маси в пресувальну камеру.

Подрібнення

В залежності від ваших потреб ви можете обрати модель без функції подрібнювання або з подрібнюванням. Якщо ви зупинились на моделі з подрібнюванням, то система подрібнення OPTICUT з 14 ножами забезпечує теоретичну довжину різання 70 mm. або система OPTICUT з 23 ножами забезпечує теоретичну довжину різання 45 mm.

Інтуїтивно зрозумілий інтерфейс

Операторам інтуїтивно зрозумілий інтерфейс, який дозволяє тримати все під контролем до кінця навіть найдовшого робочого дня.


AIKo

Читайте також

Досвід використання техніки KUHN в Франції
24 Марта 2024
Досвід використання техніки KUHN в Франції
Причіпний обприскувач METRIS 4102 AUTOSPRAY
19 Февраля 2024
Причіпний обприскувач METRIS 4102 AUTOSPRAY
Сівалка зроблена для людей, які цінують свій час!
26 Января 2024
Сівалка зроблена для людей, які цінують свій час!