Як би не Salford RTS то ми би не посіяли.

Знову наша розповідь про агрегат вертикального обробітку ґрунту SALFORD RTS. Цього разу ми побували на Одещині в СФГ "ВІКТОРІЯ". 

Про все це можна подивитись в 3-му відео з серіалу «Життя техніки після продажу»

Господарство Вікторія знаходиться на півдні Одеської області. Основна спеціалізація – вирощування зернових, технічних культур та садівництво і овочівництво. Земельний банк складає 4300 га., з них біля 300 га. це багаторічні насадження, а також 100 га це овочі. Агроном Андрій Аргіров розповів нам, як в господарстві з 2015 року використовується Salford RTS 3100.

-        Чому ви придбали агрегат Селфорд РТС?

-        У нас дуже засушливий регіон, постійна нехватка вологи призводить до щільності ґрунту, тому ми прийняли рішення придбати Salford RTS 3100, завдяки тому що він дуже важкий він робить потужні удари та робить мікротріщини в ґрунті, що в свою чергу дозволяє зберегти та накопичити вологу. А ще цей агрегат дуже добре бориться з ущільненням грунту, вирівнює поле і створює умови для раннього посіву.

 Screenshot_1.jpg

-        Андрію, а розкажіть нам, будь ласка, про технологію обробітку ґрунту перед посівом ріпаку.

-        Ріпак ми сіємо по STRIP-TILL технології з використанням Salford RTS та сівалки Horsch Focus.

Крім того що у нас буває пересихання грунту, ще є проблема коли проходять короткочасні але сильні зливи, які забивають ґрунт, а також відбувається стікання води, якщо немає пожнивних решток. Використання вертикального обробітку ґрунту дає нам можливість зберегти максимальну кількість соломи, що в свою чергу призводить до накопичення вологи. За останні роки по класичній технології ріпак у нас не виходить.

 

Технологія наступна. Після збору врожаю ми проходимо один або два рази РТС-ом, зі швидкістю 15-16 км/год, глибина обробітку 3-5 см. Це нам дає можливість подрібнити всі рослинні рештки, а також рівномірно їх розподілити. Потім перед висівом ріпаку ми проводимо дощування барабанними машинами, а також обробляємо поле гліфосатом. За рахунок того, що ми проводимо обробіток ґрунту агрегатом Селфорд РТС ми можемо використати води на 30-40 % більше ніж при класичній технології. Тобто після оранки кількість води яку ми можемо дати це 250-300 л. води на гектар. Після РТС ми даємо 500 л. на гектар і навіть пробували 600 л. і у нас не було стікання.

Солома, яка рівномірно розподілена по полю виступає в якості буфера і приймає на себе всю кінетичну енергію від краплі, не дає руйнуватись структурі ґрунту. За рахунок цього ми можемо накопичити більше вологи в нижніх шарах ґрунту і отримати дружні сходи ріпаку.

 

-        В який період найбільше працює Селфорд РТС?

-        Максимальне навантаження в нього після збирання врожаю. Ми намагаємось протягом 24 годин після виходу комбайну закрити поле РТС-ом.

На полі з пшеницею.

2U2A4122_1.jpg

 

-        Це поле ми обробили Salford РТС, а висівали сівалкою Salford 522. Ми зберегли максимальну кількість решток не перемішуючи їх з ґрунтом, це нам дає додаткову економію вологи.

  Screenshot_2.jpg

-        Зараз ми знаходимось на поле з пшеницею, яка була висіяна після томатів. Основна проблема – це те, що при збиранні врожаю агротехніка сильно переущільнює ґрунт. Це дуже негативно позначається на наступній культурі. Коли ми не використовували РТС то у нас поле було хвилями, там де було переущільнення пшениця була в стресі і не могла нормально розвиватись. Три роки тому ми спробували після томатів пройтись в 2-3 сліда РТС-ом, після того проходимо дисковою бороною Horsch Joker і висіваємо пшеницю . Як ви бачите поле рівне.

Так РТС-ом проходимо після томатів, пшениці і після ячменю. А після ріпаку не проходимо.

-        Андрію, ви можете розповісти про сам агрегат, чим він унікальний і чим він відрізняється серед інших машин в модельному ряді.

Salford RTS 3100 - це перша серія, на якій стоять посилені пружини з демпфером. Цей агрегат має більшу масу і може працювати при зовсім забитому твердому ґрунті.

2U2A4174.JPG


До нашої розмови приєднався механізатор Чебанюк Юрій, який розповів нам про, про те що перший раз вони оцінили цю техніку, коли була сильна волога, і ні одна техніка не могла зайти в поле. В таких складних умовах тільки Селфорд РТС справився на відмінно з підготовкою ґрунту під посів.

«Як би не Salford RTS то ми би не посіяли», - каже механізатор Юрій.

 СФГ_Вікторія.jpg

Ми дякуємо за гостинний прийом СФГ "ВІКТОРІЯ" та за цікаву змістовну розповідь агроному Андрію Аргірову.

Бажаємо гарних врожаїв і мирного неба!

А ми продовжуємо нашу розповідь про життя техніки після продажу і в наступній статті ми розповімо про сівалку KINZE 3005 з INTERPLANT в господарстві Лібера. Ви дізнаєтесь, як можна отримати гарний врожай пшениці при нормі висіву лише 1,5 млн.

Слідкуйте за нашими новинами!

AIKo

Читайте також

Обприскувач METRIS 4102 AUTOSPRAY  на голову вище та технологічніше ніж інші моделі.
25 Апреля 2024
Обприскувач METRIS 4102 AUTOSPRAY на голову вище та технологічніше ніж інші моделі.
Досвід використання техніки KUHN в Франції
24 Марта 2024
Досвід використання техніки KUHN в Франції
Причіпний обприскувач METRIS 4102 AUTOSPRAY
19 Февраля 2024
Причіпний обприскувач METRIS 4102 AUTOSPRAY