ОРГАНІЧНЕ СІЛЬСЬКЕ ГОСПОДАРСТВО - ЩО, НАВІЩО І ДЛЯ КОГО

Є безліч визначень цього напрямку в сільському господарстві, але можна виділити найважливіші пункти, які пояснять саму суть.

Основним завданням органічного господарства є скорочення кількості синтетичних добрив і пестицидів, ветеринарних лікарських препаратів, генетично-модифікованого насіння і порід домашньої худоби, консервантів, добавок і опромінення.

Без имени-1111.jpg

Органічне господарство орієнтується на створення екологічно чистої і природної продукції.

Також, такі господарства намагаються здійснювати мінімальну оранку ґрунту і скоротити використання палива, що дозволяє підвищити потужність виробництва і якість продукції, використовуючи тільки природні фактори родючості ґрунтів.

Основною перевагою для фермера, крім збереження природи, виступає те, що споживачі готові платити більше за продукцію, яка допоможе їм дбати про своє здорове і збалансоване харчування разом з позитивним внеском у навколишнє середовище. Зростає інтерес покупців у багатьох країнах, особливо в США і країнах ЄС, що дозволяє вийти на нові зарубіжні ринки.

Споживачі органічних продуктів очікують то, що вони будуть харчуватися екологічно здоровою та безпечною їжею. Також, вони бажають отримувати найвищі смакові якості при збереженні навколишнього середовища під час виробництва.

До речі, не варто забувати, що покупці готові більше платити за свіжість і безпеку продуктів.

В Україні існує великий потенціал для виробництва органічної продукції. Після дослідження проведеного в 1990-х роках, в якому було заявлено про 80% збитку всій орної землі і її деградації, можна відзначити, що перехід деяких підприємств на органічне сільське господарство покращує загальний стан українських ґрунтів.

Без имени-11.jpg

При переході на технології органічного землеробства важливо те, яку техніку ви будете в використовувати.

Особливо важливі два показники: скорочення ваших витрат і поліпшення родючості зі збереженням природної екосистеми ґрунту. Як приклад можна привести українську техніку LOZOVA MACHINERY, яка вже 20 років виробляє легкі зубові борони ЛІРА, прозвані в народі "механічний гербіцид" за свою здатність начисто видаляти бур'яни (до 95%) в фазі "білої нитки". Так само в 2009 році фахівці LOZOVA MACHINERY розробили дискові борони на ресорної 3D-стійці, що кардинально знижує витрати. За рахунок такого конструкторського рішення економиться 20-30% палива, захищаються від ушкоджень диски, підшипники, стійки, сама рама агрегату. Борона НЕ виглубляється при наїзді диском на перешкоду і забезпечує рівномірну глибину, а диск ефективно працює по вологому ґрунті і самоочищається. Важливою перевагою виступає і нульове обслуговування техніки - дискові борони не мають жодної точки змащування, а "закриті" підшипники не виділяють мастило в навколишнє середовище.

Без имени-111.jpg

Найважливіший момент при переході на органічне землеробство - це необхідно робити усвідомлено і правильно. У цьому здатні допомогти правильна агротехніка і саме розуміння проблеми стану ґрунту в Україні. Дбайливе ставлення, планування і свідомість - допоможуть Вам досягти успіху в органічному бізнесі.

Автор: Візерська Аліна

Джерело: https://lozovamachinery.com/ua/articles/11759/
AIKo

Читайте також

Multi-Leader XT: Новий стандарт ефективності для великих господарств
12 Июля 2024
Multi-Leader XT: Новий стандарт ефективності для великих господарств
MULTI MASTER 123 від KUHN – для середніх господарств
18 Июня 2024
MULTI MASTER 123 від KUHN – для середніх господарств
Косарка-плющилка FC 3561
28 Мая 2024
Косарка-плющилка FC 3561