Техніка KUHN для сімейних молочних ферм

З 2017 року на Рівненщині розпочато великий проєкт з розвитку молочного тваринництва на селі. Проєкт спрямований на розвиток молочного тваринництва шляхом допомоги у створенні сімейних молочних ферм та молочних кооперативів на їх основі. Розвиток та підтримка молочного тваринництва завжди була важливою задачею для держави, а під час війни це стало питанням харчової безпеки країни. Тому сьогодні перед виробниками молока стоїть надзвичайно складна та відповідальна задача продовжувати свою справу, розвиватись та не зупинятись.

Ми відвідали Приватне сільськогосподарське підприємство «Україна» який став кормовим центром молочного Кластеру, одна з основних задач якого є забезпечення кормами сімейні молочні ферми та поспілкувались з головним інженером Соловей Олександром Петровичем.

 Сімейні молочні ферми_6.jpg

Скільки доводиться обслуговувати гектар землі, для того щоб вистачило корму для вашого виробництва і для проекту Сімейні молочні ферми, який об’єднує вже понад 178 маленьких ферм?

Наше господарство має до 2000 га землі, основна сівозміна кормова для великого тваринницького комплексу та для вищезгаданого проєкту.

Наразі територіально ми обслуговуємо західний та центральні регіони України. А відправити корм в Сумську, Полтавську та Миколаївську область є економічно не доцільним. В перспективах у нас створення кормової бази в Полтавській та Миколаївській області, але поки що ми чекаємо на карщі часи.

Які ще послуги ви надаєте сімейним молочним фермам крім якісного збалансованого корму?

Ми маємо консультаційно-навчальний центр. У нас можна отримати консультацію та послуги по ветеринарії, технології годування, будівництву ферми, покращення умов утримання тварин. Адже по суті сімейні ферми це звичайна родина, яка може займатись виробництвом молока і не обов’язково вони мають глибокі фахові знання.
Також ми побудували родильний зал, для того щоб вирощувати якісні нетелів.

Як ви зберігаєте корма?

Найдешевший спосіб зберігання сінажу це закладка в траншею, найдорожчий – це пакування в стрейч плівку в рулонах.
Якщо ви хочете отримати корм високої якості то потрібно робити рулон плівка -плівка. Ми проводили експеримент і запакували частину рулонів сітка – плівка і частину плівка -плівка. В двох випадках був гарний силос, але коли ми взяли аналіз на якісні показники то з’ясувалось, що силос в тюках з обмоткою плівка-плівка набагато кращій.

Такий спосіб найдорожчий, але він практично не має відходів, тому що при зберіганні в силосній ямі частина силосу окисляється.

Скільки коштує один рулон силосу для ферми?

Є таке гарне прислів’я «Молоко у корови на язиці» Чим ви коровку нагодували те і отримали. Ми реалізовували в межах 2800-3000 грн. в якому знаходиться 1 т. високоякісного корму. Це готова суміш для годівлі, тобто фермер отримав тюк в якому знаходиться збалансований корм, який допомогає отримати високі надої. Ми маємо можливість готовити комбікорма та монокорма для 3 категорій поголів’я.

Яку техніку обрало підприємство на якому лежить велика відповідальність перед маленькими молочними фермами?

Процес заготівлі корму дуже складний і на пряму залежить від погодних умов. Іноді ми маємо невелике вікно для скошування, ворушіння та валкування. Тому крайнє важливо мати надійну техніку яка не підвиде та вийде в поле для виконування потрібного етапу заготівлі корму.

На сьогоднішній день ми маємо в своєму технічному парку техніку KUHN:

•             Ворушилку GF7902 T GII,

•             Напівнавісні граблі-валкоутворювач GA6930,

•             Причіпну косарку-плющилку FC3161 TCR,

•             А нещодавно придбали прес-підбирач VB3160 OC.

Такий потужний технічний парк дозволяє нам заготовляти більше корму щодня. Раніше ми заготовляли стільки скільки могли законсервувати, а з придбанням прес-підбирача КУН ми збільшимо кількість корму додатково зберігаючи його в тюках. Впевнені це вплине на якість та кількість молока.

Дякуємо Олександре Петровичу за розповідь, а також за важливу роботу яку ви проводите серед населення. Ваш проект став одним з рушіїв розвитку сільської місцевості України!


GA6930.jpg

Сімейні молочні ферми_5.jpg

Сімейні молочні ферми_8.jpg
AIKo

Читайте також

Програму літніх знижок - розпочато!
18 Июля 2024
Програму літніх знижок - розпочато!
Multi-Leader XT: Новий стандарт ефективності для великих господарств
12 Июля 2024
Multi-Leader XT: Новий стандарт ефективності для великих господарств
MULTI MASTER 123 від KUHN – для середніх господарств
18 Июня 2024
MULTI MASTER 123 від KUHN – для середніх господарств