Транспортерний валкоутворювач MERGE MAXX 950

Загальний земельний банк господарства СТОВ «Скіф» становить 3600 га, 700 га з яких відводиться під кормові культури. Для забезпечення раціонів молочної худоби СТОВ «Скіф» вирощує люцерну (400 га) та тритикале (100 га) на сінаж, а також кукурудзу на силос (200 га). За переконанням головного зоотехніка Миколи Щербаня, багато в чому якістю кормів господарство завдячує зваженому підходу до вибору кормозаготівельної техніки. 

MERGE MAXX 1090_working.jpg

«Ми не кидаємося на першого-ліпшого дилера, який приїхав продати нам свою техніку», - ділиться Олексій Аксюк, головний інженер СТОВ «Скіф». Натомість господарство намагається широко дивитися на асортимент та надавати перевагу імпортній техніці різних виробників. «У кожної компанії є свої сильні та слабкі сторони, своєю чергою, ми намагаємося знайти для себе оптимальну техніку, не прив’язуючись лише до одного бренду», - проходимо з паном Олексієм автопарком господарства. Зокрема, в плані зеленої лінії СТОВ «Скіф» працює переважно з обладнанням KUHN.

За переконаннями головного інженера, ще одним правилом господарства є: купляти техніку не для підкреслення статусу, а для вирішення конкретних питань. «Агрегати мають вирішувати проблеми, а не створювати їх», - впевнені на підприємстві. Одним із таких актуальних питань для господарства став підвищений вміст золи в зеленій масі, який доходив до рівня 12-13%. Вирішення цього питання привіз з-за кордону директор господарства Олексій Бовдир, який побачив, як працює транспортерний валкоутворювач Merge Maxx 950 французького виробника KUHN. «У поєднанні зі спіралеподібною направляючою та нижнім роликом п’ять граблин із кулачковим механізмом оптимізують подачу рослинної маси, її піднімання та плавну передачу на стрічку. Це основа для формування валків, яка дозволила нам скоротити вміст золи до 3-5%», - продовжує головний інженер. У подальшому валки зеленої маси збирає комбайн, оператор якого контролює довжину нарізки залежно від СР та додає консервант, після чого завозить масу в силосні траншеї, де окремий набір техніки для кормозаготівлі відповідає за процеси шаророзгортання, трамбування та консервації.

Господарство хвалить:

Ширину підбирання: завдяки регульованій ширині підбирання валкоутворювач може виконувати загрібання на ширині 20 або 30 м.

Варіативне укладання: транспортери подають масу до центру машини, звідки валки можна класти як в обидві сторони, так і в середину. Все залежить від параметрів валка та силосозбирального комбайна.

Ширину валка можна налаштувати відповідно до розмірів системи підбирання шляхом регулювання відстані між підбиральними пристроями. 

MERGE MAXX 950_work_Fendt.jpg

Бліц-питання із головним інженером:

Як довго агрегат працює у господарстві?

Стрічковий валкоутворювач працює вже 3 сезон.

Наскільки важко було освоїтися з цим агрегатом?

Ми відносно перші, хто придбав таку техніку в Україні, тому ділитися досвідом було ні з ким. Багато чого доводилося вивчати за підручником.

Розкажіть про нюанси роботи з цим транспортерним валкоутворювачем…

За сезон ми його використовуємо 4 рази. Під люцерну в нас виділено 400 га, тобто за сезон агрегат працює на площі 1400-1600 га. Перше, що кидається в очі – збільшення робочої швидкості на 2-3 км/год. Загалом, вона залежить від маси, вологості та умов поля, але якщо ми візьмемо рівне поле з люцерною середньої вологості, то валкоутворювач може працювати десь на швидкості 16 км/год.

На що радите звертати увагу при виборі такого валкоутворювача?

По-перше, на робочу ширину транспортерного валкоутворювача – вона повинна задовольняти потреби господарства. В асортименті KUHN була одиниця із меншою шириною, але під наші об’єми того не вистачало.

По-друге, особисто для мене важливо, наскільки агрегат важко підготувати на зиму. Я особисто перевіряв, наскільки легко чистити основні вузли, наскільки просто видувати залишки зеленої маси та знімати стрічку тощо.

Чому зупинилися на KUHN?

Взагалі, досвід роботи з технікою KUHN почався з придбання сівалки точного висіву Planter у 2005 році. Агрегат зарекомендував себе з кращої сторони. Тож, коли наш директор побачив у закордонному господарстві техніку Merge Maxx 950, яка була набагато кращою за ту, з якою ми працювали, зайвий раз не вагався. Цей транспортерний валкоутворювач залишає у валках відчутно менше решток землі та бруду у порівнянні з звичайним роторними валкоутворювачами.

 

AIKo

Читайте також

Програму літніх знижок - розпочато!
18 Июля 2024
Програму літніх знижок - розпочато!
Multi-Leader XT: Новий стандарт ефективності для великих господарств
12 Июля 2024
Multi-Leader XT: Новий стандарт ефективності для великих господарств
MULTI MASTER 123 від KUHN – для середніх господарств
18 Июня 2024
MULTI MASTER 123 від KUHN – для середніх господарств